PROBIJEN TUNEL SV. ILIJA

Autor: Zorica Brkan, 22. 1. 2010.

POZIVAJU SE SVI STANOVNICI OPĆINE ZAGVOZD

DA DOĐU NA PORTAL TUNELA SV.ILIJA

U SUBOTU 23. 01. 2010.

U 12 SATI

NA DOMJENAK KOJI ĆE SE ODRŽATI

POVODOM PROBIJANJA TUNELA

SV. ILIJA KROZ BIOKOVO

NAČELNIK

Probijen tunel Sv. Ilija kroz Biokovo

Nakon gotovo dvije godine od postavljanja prve mine, na sredini tunela dugačkog 4.300 m “sreli” su se radnici Konstruktora koji su ga probijali sa južne strane (od Basta) i kolege im iz Hidroelektre koji su isti posao odrađivali sa sjeverne strane (iz Zagvozda).

Autor: mpk

21.01.2010 22:17

(Foto: Ivo Čagalj/PIXSELL)

Ipak se nije čekao dolazak premijerke Jadranke Kosor za proboj tunela Sv. Ilija kroz Biokovo najavljivan za utorak. U četvrtak navečer su se, nakon gotovo dvije godine od postavljanja prve mine, na sredini tunela dugačkog 4.300 m “sreli” radnici Konstruktora koji su ga probijali sa južne strane (od Basta) i kolege im iz Hidroelektre koji su isti posao odrađivali sa sjeverne strane (iz Zagvozda).

Kako nedostaje novca za njegov završetak, još se ne zna hoće li se konzervirati na godinu dana pa otvoriti 2012. ili će HAC (investitor) prihvatiti prijedlog Splitsko-dalmatinske županije i novac namijenjen konzervaciji uz pomoć županije namijeniti nastavku radova. U tom slučaju tunel bi u promet mogao biti pušten ove godine.

Preuzeto: Večernji list

« Svibanj 2024 »