EDUKACIJA ZA e-DNEVNIKE

Autor: Ivana Kuvačić, 26. 6. 2019.

Edukacija učitelja za korištenje e-Dnevnika održat će se u ponedjeljak, 1. srpnja 2019. godine u 8:00 sati.

Učitelji na edukaciji trebaju imati fizičke tokene ili mToken aplikaciju.

Edukacija će se odvijati na testnom sustavu e-Dnevnika na poveznici e-dnevnik-test.skole.hr

Učiteljima koji će imati fizičke tokene isti će biti dodijeljeni u ponedjeljak u školi. Učitelji koji će koristiti mToken aplikaciju trebaju  do ponedjeljka aplikaciju instalirati na svoj mobitel i aktivirati je.

AKTIVACIJA mTokena

1. Preuzmite aplikaciju na Google Play Storeu, AppleApp Storeu ili Windows Phone Storeu.
2. Nakon instalacije i pokretanja aplikacije potrebno je aktivirati aplikaciju.
3. Da biste aktivirali aplikaciju prvo se morate prijaviti na CARNet webmail s korisničkim podacima koji su vam dodijeljeni od CARNet-a (https://webmail.carnet.hr/login.php) .
4. Nakon prijave morate poslati zamolbu na e-mail adresu helpdesk@skole.hr i u zamolbi navesti:
Ime i prezime, OIB, broj mobilnog telefona na kojem je instaliran mToken, operativni sustav na kojem je instaliran mToken (Android, IOS...), HUSO elektronički identitet osobe čiji je mToken potrebno aktivirati (npr. ivan.ivic@skole.hr)
5. Kad ste to obavili čekate da vam CARNet pošalje aktivacijski kod.
6. Kod unesete u predviđeno polje, proizvoljno izaberete PIN i aktivirate aplikaciju.
7. Zatim na aplikaciji odaberete jednokratna lozinka. Trebat ćete unijeti PIN koji ste odabrali prilikom aktivacije mToken-a.
8. Da biste mogli koristiti e-Dnevnik potrebno je poslati serijski broj tokena administratoru e-Dnevnika  ma mail adresu ivana.sucur1@skole.hr i administrator će unijeti vaš serijski broj u e-Dnevnik. Nakon toga možete koristiti e-Dnevnik. (Serijski broj počinje slovima CN i zatim ide peteroznamenkasti broj).

Upute za korištenje e-Dnevnika

« Svibanj 2024 »