> eTwinning

Twinning projekt: Učenje engleskog jezika kroz igru

Etwinning projekt: Učenje engleskog jezika kroz igru

Naša se škola u travnju uključila u projekt Učenje engleskog jezika kroz igru zajedno sa školama partnerima iz Turske, Poljske, Španjolske i Italije. Voditeljice projekta su Nebiye Betül Yilmaz (SŠ Mustafa Kemal, Elazig – Turska ) i Marijana Lelas (OŠ Zagvozd, Zagvozd – Hrvatska).

Cilj je  projekta uključiti u nastavu što više aktivnosti koje učenje engleskog jezika u školama čine zabavnim i stvoriti nastavne materijale za učitelje koji će biti dostupni na eTwinning platformi.

U provedbi projekta sudjeluju učenici 3.a razreda matične škole.

Projekt traje od početka travnja do kraja svibnja, a u našem eTwinning kutku možete pratiti aktivnosti koje se odvijaju u sklopu projekta. Možete nas pratiti i na Instagramu ( learningenglish.throughgames) i Facebooku (English Learning E Twinning).

Etwinning project:  Learning English through games

In April 2023, our school joined a project entitled Learning English through games together with partner schools from Turkey, Poland, Spain and Italy.  The founders of the project are  Nebiye Betül Yilmaz (Secondary school Mustafa Kemal, Elazig – Turkey) and Marijana Lelas (Primary school Zagvozd, Zagvozd – Croatia).

The aim of the project is to include a number of activities into classes to make language learning fun and enjoyable, as well as to create teaching resources that will be available on eTwinnining platform.

Students from the third grade of our school are included into the implementation of the project.

The project takes place from April to May and you will be able to keep track of the activities in our eTwinning corner on school webpage. You can also follow us on Instagram (learningenglish.throughgames) and Facebook (Learning English E Twinning).

Učenje engleskog kroz igru: prva aktivnost – izradi logo!

Povratkom u školske klupe nakon proljetnog odmora, vrijedne ruke naših trećaša zasukale su rukave, uzele bojice u ruke i krenule u izvršavanje prve aktivnosti u sklopu projekta – izradi logo!

Nakon što smo odlučili kako će naš logo izgledati, istražili smo kako izgledaju zastave država partnera u projektu i bacili se na crtanje. Po završetku crtanja naš smo logo digitalizirali pomoću aplikacije i ostalo je samo čekati rezultate.

Naime, svaka škola partner napravila je svoj prijedlog loga, a kasnije smo, putem online ankete, izabrali pobjednika. Rezultate ankete čekali smo nekoliko dana, a zamislite samo koliko smo sretni bili kad je stigla vijest da će zaštitni znak projekta bili logo koji smo izradili – mi!

Learning English through games: first activity – make a logo!

As soon as we returned to our school after the spring break, diligent hand of our third graders rolled their sleeves up, took some crayons and started working on our first project activity – sreating a logo! After we decided on what our logo will look like, we did a research on what do the flags of partner countries look like and started drawing. After we finished, we digitalised our logo using an app and all that's left was to wait for the results.

Every partner school did their own logo and we voted, through online questionnaires to choose the winner. We waited for a few days to get the results. Imagine the amount of happiness when we found out that the winning logo is – ours!

Učenje engleskog kroz igru: druga aktivnost – Guessing game!

Uspješno smo izvršili i drugu aktivnost u sklopu našeg eTwinning projekta – igru pogađanja. Koristeći se karticama s riječima, ponovili smo što se sve nalazi u kući i super se zabavili! :)

Learning English through games: the second activity – Guessing game!

We successfully completed the second activity in our eTwinning project – guessing game.

Using the flashcards we revised on what can you find inside a house and had a great time! :)

« Srpanj 2024 »