PREISPITIVANJE OCJENE

Autor: Ivana Kuvačić, 26. 6. 2023.

Iz Statuta OŠ Zagvozd:

Članak 126.

1. Roditelj ili skrbnik učenika koji nije zadovoljan zaključenom ocjenom učenika iz pojedinog nastavnog predmeta, ima pravo u roku do dva dana od dana završetka nastavne godine podnijeti pisani zahtjev učiteljskom vijeću za polaganjem ispita pred povjerenstvom.
  2. Članove povjerenstva iz stavka 1. ovoga članka imenuje učiteljsko vijeće uz njihovu suglasnost.
  3. Polaganje ispita iz stavka 1. ovoga članka provodi se najkasnije u roku do dva dana od dana podnošenja zahtjeva.

Ispitno povjerenstvo  ima tri člana:

• predsjednika (razrednik)
  • ispitivača (učitelj predmeta iz kojega se polaže ispit ili učitelj razredne nastave ako popravni ispit polaže učenik razredne nastave)
  • stalnog člana povjerenstva

POLAGANJE ISPITA PRED POVJERENSTVOM ODRŽAT ĆE SE:

27.  lipnja 2023. godine - HRVATSKI JEZIK - pismeni dio

• u 12:00 sati - 5. razred

27. lipnja 2023. godine  - HRVATSKI JEZIK - usmeni dio

• u 12:40 sati - 5. razred

Provjeravat će se sadržaji cijele nastavne godine iz predmeta Hrvatski jezik. Pismeni dio traje do 30 minuta (najdulje 30 minuta), a usmeni do 20 minuta (najdulje 20 minuta).

Učenici trebaju biti upoznati s načinima na koji će biti ispitivani i opsegu sadržaja koji će se provjeravati.